Poziv na uključivanje u RESAVER konzorcij
Europska komisija je pokrenula inicijativu pod nazivom RESAVER (Retirement Savings Vehicle for European Research Institutions) koja će omogućiti mobilnim i nemobilnim istraživačima da ostanu vezani uz jedan mirovinski fond, čak i ako često sele iz jedne zemlje u drugu radi promjene posla.
Spomenuta inicijativa jedna je od prioriteta te je u svrhu tehničke potpore inicijativi i stvaranja sheme jedinstvenog mirovinskog fonda Europska komisija kroz program Obzor 2020. namijenila i izdvojila 4 milijuna eura.

RESAVER je otvoren za sve javne i privatne organizacije Europskog ekonomskog prostora koje zapošljavaju istraživače, kao što su sveučilišta, znanstveni instituti, mala i srednja poduzeća te druge pravne osobe koje financiraju znanstvena istraživanja.

Više o inicijativi pročitajte na službenim stranicama programa Obzor 2020.