Predstava Veliki smiješni rat
Ponedjeljak, 20.04.2015.

ponedjeljak, 20. travnja 2015.

Studij Gluma i mediji Sveučilišta u Rijeci poklanja građanima Rijeke i Primorsko-goranske županije izvedbu predstave ''Veliki smiješni rat'', u ponedjeljak, 20. travnja 2015. s početkom u 20 sati u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku. Ulaz je besplatan, uz prethodno podizanje ulaznica na blagajni Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca; radnim danom od 9 do 19, a subotom od 9 do 13 sati.

Predstava u ključu commedie dell'arte nastala je na temelju tekstova ''Licemjer'', ''Rat'' i pisama Carla Goldonija (obradili Sandro Bajini i Giovanni Poli, prevela Daša Bradičić), dijelova romana ''Jebo sad hiljadu dinara'' Borisa Dežulovića i pjesme ''Legenda o mrtvom vojniku Bertolta Brechta.

Igraju studentice i studenti 2. godine studija Gluma i mediji Sveučilišta u Rijeci:

Frano Barunčić, Ella Bogadi, Nika Ivančić, Lovro Ivanković, Lara Lalić, Nika Levak, Jurica Marčec, Emir Mulalić, Marina Musulin, Nikola Nedić, Maja Ožegović, Mirta Polanović, Tena Antonija Trojanac i Tijana Trošelj.

Sudjeluju:

Sandi Bratonja (gitara), Gorana Stipeč (violina) i Franka Zlatić (flauta).

dramaturgija i režija:           red. prof. art. Rade Šerbedžija i doc. art. Lenka Udovički

asistenti:                               Jelena Lopatić i Tanja Smoje

pokret:                                   Edvin Liverić i Ivana Kalc

glazba:                                  studenti uz pomoć prof. Nigela Osbornea

korepetitor:                           Valnea Žauhar

glazbeni producent:           Damir Urban

oblikovanje svjetla:             Marin Lukanović i doc. art. Lenka Udovički

kostimi i rekviziti:                 studenti Akademije primijenjenih umjetnosti

fotografije:                            Milica Czerny Urban

Studij Gluma i mediji Sveučilišta u Rijeci zahvaljuje na pomoći Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca, Primorsko–goranskog županiji, Odjelu gradske uprave za kulturu Grada Rijeke i Oružanim snagama Republike Hrvatske.