Raspisan novi natječaj CAS-a
Srijeda, 22.04.2015.

srijeda, 22. travnja 2015.

Centar za napredne studije jugoistočne Europe Sveučilišta u Rijeci 20. travnja 2015. raspisao je 2. po redu natječaj za novu 2015.- 2016. generaciju stipendiranja  stranih istraživača poslijedoktoranada. Program će ugostiti 8 istraživača poslijedoktoranada čiji će boravak na Sveučilištu u Rijeci započeti s rujnom 2015.

S ciljem poticanja rasprave o temama koje su od društvene i političke važnosti, Centar je usmjerio pažnju na dvije aktualne teme na temelju kojih želimo okupiti istraživače te povezati različite discipline istraživanja.

Ponuđene teme:

a)    Problemi migracije na Mediteranskom području

(Riskiranje života za bolje sutra? / Povijest migracije na području Mediterana / Kako se Europa bori s problemima migracije? / Koje su posljedice tragedija koje se događaju prilikom migracija? /....)

b)    Građanski neposluh

(Kultura otpora / Kultura pregovaranja / (Ne)Legalni prosvjedi / Opravdanost stvaranja pokreta? / Revolucija)

Natječaj je otvoren do 31. svibnja  2015., a sve detalje i informacije možete pronaći na mrežnim stranicama Centra.