Predstava Veliki smiješni rat
Utorak, 12.05.2015.

utorak, 12. svibnja 2015.
Studij Gluma i mediji Sveučilišta u Rijeci poklanja građanima Rijeke i Primorsko-goranske županije izvedbu predstave ''Veliki smiješni rat'', u utorak, 12. svibnja 2015. s početkom u 20 sati u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku. Ulaz je besplatan, uz prethodno podizanje ulaznica na blagajni Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca; radnim danom od 9 do 19, a subotom od 9 do 13 sati.
Predstava u ključu commedie dell'arte nastala je na temelju tekstova ''Licemjer'', ''Rat'' i pisama Carla Goldonija (obradili Sandro Bajini i Giovanni Poli, prevela Daša Bradičić), dijelova romana ''Jebo sad hiljadu dinara'' Borisa Dežulovića i pjesme ''Legenda o mrtvom vojniku Bertolta Brechta. Predstava je premijerno odigrana 30. lipnja 2014.

Igraju studentice i studenti 2. godine studija Gluma i mediji Sveučilišta u Rijeci:
Frano Barunčić, Ella Bogadi, Nika Ivančić, Lovro Ivanković, Lara Lalić, Nika Levak, Jurica Marčec, Emir Mulalić, Marina Musulin, Nikola Nedić, Maja Ožegović, Mirta Polanović, Tena Antonija Trojanac i Tijana Trošelj.

Sudjeluju:
Sandi Bratonja (gitara), Gorana Stipeč (violina) i Franka Zlatić (flauta).

dramaturgija i režija:           red. prof. art. Rade Šerbedžija i doc. art. Lenka Udovički
asistenti:                               Jelena Lopatić i Tanja Smoje
pokret:                                   Edvin Liverić i Ivana Kalc
glazba:                                  studenti uz pomoć prof. Nigela Osbornea
korepetitor:                           Valnea Žauhar
glazbeni producent:            Damir Urban
oblikovanje svjetla:             Marin Lukanović i doc. art. Lenka Udovički
kostimi i rekviziti:                 studenti Akademije primijenjenih umjetnosti
fotografije:                            Milica Czerny Urban

Studij Gluma i mediji Sveučilišta u Rijeci zahvaljuje na pomoći Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca, Primorsko – goranskog županiji, Odjelu gradske uprave za kulturu Grada Rijeke i Oružanim snagama Republike Hrvatske.