Studentski startup Osvojite 15000 kn
Ponedjeljak, 07.12.2015.

ponedjeljak, 7. prosinca 2015.

Znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci - STEPRI provodi projekt ''Nacionalno studentsko startup natjecanje - poticanje poduzetničke kulture te pozitivnog odnosa prema cjeloživotnom učenju'', sufinanciran od Europske unije, Europskog socijalnog fonda 2007-2013.

Projekt je namijenjen studentima do 29 godina starosti, koji pohađaju visokoškolske obrazovne ustanove u četiri najveća grada: Osijeku, Rijeci, Splitu i Zagrebu. Cilj projekta je poticanje inovativnog poduzetništva među studentskom populacijom tehničkih i ekonomskih smjerova te promicanje potrebe cjeloživotnog učenja kroz nacionalno studentsko startup natjecanje.

Partneri u projektu su: STEPRI, Poduzetnički inkubator ZIP d. o o. , Sveučilište u Splitu - Ured za transfer tehnologije te Poduzetnički inkubator BIOS d. o. o., koji imaju respektabilno iskustvo u organizaciji i provedbi startup natjecanja velikog regionalnog i nacionalnog značaja.

Nacionalno studentsko startup natjecanje bit će održano u dva kruga (regionalna natjecanja u 4 grada  početkom veljače 2016. i finale u Zagrebu krajem veljače 2016). Na natjecanjima će biti i predstavnici poduzeća i poduzetničkih institucija.

Nagrade su:

• 1.    15.000 kn
  • 2.    3 pametna telefona
  • 3.    Ulazak u ZIP inkubator

Posebna nagrada za najbolji projekt u turizmu iznosi 3.000 kn.

Ovo je natjecanje odlična prilika za sve studentice i studente koji imaju poslovnu ideju, a čiji potencijal i atraktivnost žele provjeriti. Studenti će, uz mogućnost osvajanja nagrada, dobiti priliku prezentirati ideju i  razgovarati s iskusnim poslovnim ljudima, savjetnicima i investitorima.

Sponzori Nacionalnog studentskog startup natjecanja su: Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije, FIVE, INFINUM, Kompare.hr, Perpetuum mobile i Osijek Software City.

Prijave su otvorene do 28. prosinca 2015.

Više informacija o projektu i o načinu prijave možete dobiti na http://studentsko-natjecanje.com/, telefonom na 051 265 961 ili na e-adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript .