Slikarstvo i Terracotta
Petak, 11.12.2015.

petak, 11. prosinca 2015.

Akademija primijenjenih umjetnosti počinje s provođenjem dva akreditirana programa cjeloživotnog obrazovanja: Osnovni program slikarstva – tonsko i kolorističko slikarstvo i Terracotta – osnovni program keramike. Programi su u skladu s najvišim standardima likovnog obrazovanja i vode ga akademski obrazovani umjetnici, ujedno i nastavnici na Akademiji primijenjenih umjetnosti, red. prof. art Ksenija Mogin (slikarstvo) i umjetnički suradnik Dražen Vitolović (keramika). Svi programi se održavaju na Akademiji primijenjenih umjetnosti, Ulica Slavka Krautzeka 83, Trsat, Kampus Sveučilišta u Rijeci. Akademija primijenjenih umjetnosti kroz programe cjeloživotnog obrazovanja nudi široj zajednici mogućnost nadogradnje umjetničkog znanja. Pohađanjem akreditiranih programa cjeloživotnog obrazovanja iz umjetničkog područja stječu se specifične kompetencije iz područja likovne umjetnosti, ovisno o upisanom programu. Akademija je u suradnji sa Sveučilištem u Rijeci, verificirala četiri programa cjeloživotnog obrazovanja od kojih se u veljači 2016. pokreću dva:  Osnovni program slikarstva – tonsko i kolorističko slikarstvo i Terracotta – osnovni program keramike. Po završetku programa bit će održana zajednička izložba polaznika te uručene certificirane potvrde o završenom programu. Program cjeloživotnog obrazovanja namijenjen je svim dobnim skupinama.

OSNOVNI PROGRAM SLIKARSTVA – TONSKO I KOLORISTIČKO SLIKARSTVO

Osnovni ciljevi programa:

·         stjecanje osnovnih znanja i vještina u likovnom izričaju

·         korištenje crtaće i slikarske tehnike: olovka, ugljen, akril

·         savladavanje osnova crtanja i slikanja po promatranju.

// veljača-ožujak 2016.// (radnim danom od 17 do 19.30 sati)

Voditeljica programa: red. prof. art Ksenija Mogin, akademska slikarica

Trajanje programa: 8 tjedna po 3 sata (24 sati)

Uvjeti upisa : završena osnovna škola

Upisna kvota: 10-20 osoba po programu.

TERRACOTTA – OSNOVNI PROGRAM KERAMIKE

Program pruža uvid i savladavanje osnovnih znanja u mediju keramike. Program je namijenjen osobama koje se bave (ili se žele baviti) keramikom na razini stjecanja novih umjetničkih iskustava kao i onima koji se profesionalno bave vizualnom umjetnošću te žele proširiti svoja znanja u navedenom mediju.

Osnovni ciljevi programa:

·         stjecanje praktičnog znanja o osnovama tehnologije keramike te procesima izrade, sušenja, pečenja i glaziranje

·         savladavanje tehnika multipliciranja te ručnog rađenja forme

·         stjecanje praktičnog znanja pri nastajanju i realizaciji dizajna, od idejnih rješenja do konačne izrade prototipa.

Program je namijenjen likovnom educiranju građana različite životne dobi te ih stečena znanja osposobljavaju za bavljenje dodatnom aktivnošću u mediju keramike.

//ožujak –travanj 2016.// (radnim danom od 17 do 19.30 sati)

Voditelj programa: mr. art. Dražen Vitolović, umjetnički suradnik

Trajanje programa: 8 tjedana po 3 sata (24 sata)

Uvjeti upisa : završena osnovna škola

Upisna kvota: 10-12 osoba po programu.

Uvijeti upisa:

Pravo na upis imaju sve osobe u svim dobnim skupinama sa završenom osnovnom školom, koje ispune i pošalju prijavnicu.

Upisnina je 1200 kn (moguće je plaćanje u dvije rate).

Uplate se vrše na žiro račun: HR4223600001101845215

Poziv na broj odobrenja: OIB-15

Opis plaćanja: Upisnina za cjeloživotno obrazovanje

U upisninu je uključeno profesionalno stručno vodstvo, osnovi materijal i alat, likovna oprema (stalci za slikanje, crtaće daske, kiparski tronošci,...), glina, trošak pečenja keramike i certificirana potvrda o završenom programu.

Prijave za OSNOVNI PROGRAM SLIKARSTVA – TONSKO I KOLORISTIČKO SLIKARSTVO traju od 5. prosinca 2015. do 17. siječnja 2016.

Prijave za TERRACOTTA – OSNOVNI PROGRAM KERAMIKE traju od 5. prosinca 2015. do 14. veljače 2016.

Prijave se obavljaju na broj telefona 051 228 876 ili putem ispunjenog online obrasca koji se preuzima na web stranici Akademije te se ispunjen šalje na e-mail adresu

Sve dodatne informacije, raspored i sadržaj predavanja dostupni su na:

www.apuri.hr pod Cjeloživotno obrazovanje.

Kontakt osobe: