Zajedno u promociji Igara
Utorak, 12.04.2016.

utorak, 12. travnja 2016.

Na Rektoratu Sveučilišta u Rijeci održano je potpisivanje sporazuma o suradnji u promicanju Europskih sveučilišnih igara Zagreb-Rijeka 2016. Sveučilište u Rijeci potpisalo je sporazume s Vaterpolo klubom ''Primorje Erste banka'' i Hrvatskim nogometnim klubom ''Rijeka''.

Riječki su vaterpolisti i nogometaši nedavno postali ambasadori Europskih sveučilišnih igara 2016, koje će tijekom srpnja biti održane u Zagrebu i Rijeci. Svečanosti potpisivanja prisustvovali su: predsjednik VK ''Primorje Erste banka'' Predrag Sloboda, sportski direktor kluba Zoran Roje, dopredsjednik uprave HNK ''Rijeka'' Dean Šćulac, član uprave HNK ''Rijeka'' Zlatan Hreljac, rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Pero Lučin, sportaši- prvotimci klubova, zamjenik predsjednika Igara Haris Pavletić, zamjenica predsjednika Odbora za marketing Igara Danijela Bradamante te ostali uvaženi gosti.

Sporazumima je definirano kako će Sveučilište i Hrvatski nogometni klub ''Rijeka'' te Vaterpolo klub ''Primorje Erste banka'' surađivati u organizaciji i provedbi marketinških i medijskih aktivnosti vezanih uz održavanje Europskih sveučilišnih igara Zagreb-Rijeka 2016., a posebice oko maskote Igara imenom ''Hrki'', koji će na stadionu i na bazenima aktivno promovirati Igre.