Utrka Akademski zec 2016.
Srijeda, 04.05.2016.

srijeda, 4. svibnja 2016.

Zaklada Sveučilišta u Rijeci, u suradnji s Riječkim športskim sveučilišnim savezom (RŠSS) i Gradom Kastvom, treću godinu zaredom organizira utrku Akademski zec na kastavskim šetnicama u subotu, 14. svibnja s početkom u 10 sati.

Cilj ovog projekta je potaknuti studente i djelatnike Sveučilišta, ali i građane, na kretanje i druženje u prirodi te unaprjeđenje zdravog načina života. Također, cilj je unaprijediti suradnju između akademske i lokalne zajednice odnosno uključiti lokalnu zajednicu u sveučilišne projekte.

Ove godine utrka Akademski zec je trail utrka, a novitet su čak tri staze – PUŽ (5 km), ZEC (10 km) i SRNA (16 km).

Osim u kilometrima, želja je proširiti projekt i uključiti više sudionika iz lokalne i regionalne zajednice, obitelji i šetače, ali i ozbiljnije rekreativce.

Staze su za ovu utrku osmišljene zanimljivo i originalno, no dostupne svim razinama sudionika. Nakon utrke slijedi proglašenje pobjednika, dodjela nagrada i ugodno druženje.

Prijave su otvorene do 5. svibnja 2016.

Prijavnica se nalazi na poveznici