Međusektorski kontaktni seminar „Connecting Public Authorities and Educational Institutions in Erasmus+“ održat će se od 9. do 11. studenoga 2016. godine u hotelu Le Méridien Lav u Splitu.

Svrha ovog međunarodnog seminara je omogućiti povezivanje tijela lokalne i područne (regionalne) samouprave i obrazovnih ustanova s krajnjim ciljem osmišljavanja Erasmus+ projekata usmjerenih na modernizaciju i internacionalizaciju sektora obrazovanja i osposobljavanja. Seminar će sudionicima omogućiti pronalazak europskih partnera sličnih interesa kako bi razvili projektne ideje za nova Erasmus+ strateška partnerstva u području predškolskog i školskog obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja i/ili obrazovanja odraslih. Seminar će također pružiti priliku za razmjenu iskustava, stvaranje nove međusektorske i transverzalne suradnje, upoznavanje s mogućnostima za financiranje i suradnju kroz program Erasmus+ kao i s uspješnim primjerima projekata tijela lokalnih i regionalnih vlasti i obrazovnih ustanova u području obrazovanja i osposobljavanja.

Glavne ciljne skupine seminara su:
  • predstavnici tijela lokalne i područne (regionalne) samouprave (općine, gradovi, županije) nadležni za predškolsko i školsko obrazovanje, strukovno obrazovanje i osposobljavanja te obrazovanje odraslih, a seminar je također otvoren za sudjelovanje i ostalim predstavnicima tijela javne vlasti (npr. sektorskim agencijama nadležnim za odgoj i obrazovanje),
  • čelnici i projektni voditelji iz škola/instituta/obrazovnih centara iz područja predškolskog i školskog obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja te obrazovanja odraslih.

Na seminaru je predviđeno sudjelovanje 100 sudionika iz cijele Europe, a ukupno 20 mjesta rezervirano je za sudionike iz Hrvatske. Prijavu je potrebno izvršiti putem prijavnog obrasca, a krajnji rok za prijavu na seminar je 12. rujna 2016. godine. Agencija za mobilnost i programe EU pokriva dio troškova seminara.

Kriteriji za odabir sudionika objavljeni su na mrežnoj stranici Agencije za mobilnost i programe EU, a detaljnije informacije o seminaru možete pogledati ovdje.

OPULJP: Otvoren natječaj za Poziv „Internacionalizacija visokog obrazovanja“

Rok za podnošenje projektnih prijedloga je 5. ožujka 2018.

Saznaj više

MSCA: Otvoren je poziv za natječaj Razmjena osoblja u području istraživanja i inovacija

Rok za prijavu je 21. ožujka 2018.

Obzor 2020.: Održan MSCA RISE informativni dan

Preuzmite prezentacije s održanog info dana!

Saznaj više

Informativna radionica za Poziv „Internacionalizacija visokog obrazovanja“

Info radionica održat će se 29. siječnja 2018. godine u Rijeci.

Saznaj više

Informativni dan "Društveno-ekonomske i kulturne transformacije" u programu Obzor 2020.

Prijavite se za sudjelovanje na informativnom danu!

Saznaj više

Erasmus+ info dan za aktivnost Udruživanje znanja

Info dan održat će se 4. prosinca te ga je moguće pratiti online putem.