Međusektorski kontaktni seminar „Connecting Public Authorities and Educational Institutions in Erasmus+“ održat će se od 9. do 11. studenoga 2016. godine u hotelu Le Méridien Lav u Splitu.

Svrha ovog međunarodnog seminara je omogućiti povezivanje tijela lokalne i područne (regionalne) samouprave i obrazovnih ustanova s krajnjim ciljem osmišljavanja Erasmus+ projekata usmjerenih na modernizaciju i internacionalizaciju sektora obrazovanja i osposobljavanja. Seminar će sudionicima omogućiti pronalazak europskih partnera sličnih interesa kako bi razvili projektne ideje za nova Erasmus+ strateška partnerstva u području predškolskog i školskog obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja i/ili obrazovanja odraslih. Seminar će također pružiti priliku za razmjenu iskustava, stvaranje nove međusektorske i transverzalne suradnje, upoznavanje s mogućnostima za financiranje i suradnju kroz program Erasmus+ kao i s uspješnim primjerima projekata tijela lokalnih i regionalnih vlasti i obrazovnih ustanova u području obrazovanja i osposobljavanja.

Glavne ciljne skupine seminara su:
  • predstavnici tijela lokalne i područne (regionalne) samouprave (općine, gradovi, županije) nadležni za predškolsko i školsko obrazovanje, strukovno obrazovanje i osposobljavanja te obrazovanje odraslih, a seminar je također otvoren za sudjelovanje i ostalim predstavnicima tijela javne vlasti (npr. sektorskim agencijama nadležnim za odgoj i obrazovanje),
  • čelnici i projektni voditelji iz škola/instituta/obrazovnih centara iz područja predškolskog i školskog obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja te obrazovanja odraslih.

Na seminaru je predviđeno sudjelovanje 100 sudionika iz cijele Europe, a ukupno 20 mjesta rezervirano je za sudionike iz Hrvatske. Prijavu je potrebno izvršiti putem prijavnog obrasca, a krajnji rok za prijavu na seminar je 12. rujna 2016. godine. Agencija za mobilnost i programe EU pokriva dio troškova seminara.

Kriteriji za odabir sudionika objavljeni su na mrežnoj stranici Agencije za mobilnost i programe EU, a detaljnije informacije o seminaru možete pogledati ovdje.

Novosti

Stajalište Republike Hrvatske o novome Okvirnom programu Europske unije za istraživanje i inovacije za razdoblje nakon 2020. godine (FP9)

U nastavku možete preuzeti dokument nacionalnog stajališta o novome Okvirnom programu Europske unije za istraživanje i inovacije za razdoblje nakon 2020. godine (FP9).

Saznaj više

Obzor 2020.: Imenovanje dodatnih članova Programskog odbora za Obzor 2020.

Pogledajte koji su novi i dodatni članovi Programskog odbora te preuzmite popis nacionalnih kontakt osoba i nacionalnih koordinatora.

Interreg DUNAV – Seed Money Facility

Objavljen je natječaj u sklopu Seed Money Facility instrumenta, namijenjenog pružanju podrške razvoju transnacionalnih projekata.

Saznaj više

Radionica "Pristup i analiza logičkog okvira I"

Prijavite se za sudjelovanje na radionici koja će se održati 24. i 25. listopada u Zagrebu.

Saznaj više

Održan nacionalni info dan Sigurne, čiste i učinkovite energije Obzora 2020.

Održan je nacionalni info dan za područje Sigurne, čiste i učinkovite energije Obzora 2020.

Saznaj više

Radionica Mogućnosti prijave projektnog prijedloga u okviru Mreža za inovativno osposobljavanje (ITN)

Prijavite se za sudjelovanje na radionici koja će se održati 19. listopada u Zagrebu.