Dekan Kos član Akademije
Petak, 09.09.2016.

petak, 9. rujna 2016.

Dekan Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Serđo Kos izabran je od strane nominacijskog odbora za redovnog člana Europske akademije znanosti i umjetnosti, razred VI – Tehničke znanosti.

Akademija koja okuplja 1900 članova podijeljena je u sedam znanstvenih područja: humanistika, medicina, umjetnost, prirodne znanosti, sociološke znanosti/pravo/ekonomija, tehničke znanosti/zaštita okoliša i svjetske religije. Među članovima je 30 dobitnika Nobelove nagrade, poput fizičara Briana P. Schmidta, koji je tu prestižnu nagradu dobio 2011. godine, i Julesa A. Hoffmanna koji je iste godine primio Nobelovu nagradu za medicinu.

Prof. Kos bit će službeno inauguriran na plenarnoj sjednici Akademije dana 4. ožujka 2017. u Salzburgu.