Održana 95. sjednica Senata
Srijeda, 14.09.2016.

srijeda, 14. rujna 2016.

Na Rektoratu Sveučilišta u Rijeci jučer, 13. rujna 2016. održana je 95. sjednica Senata. Senat je, s jednim glasom protiv, usvojio prijedlog, prema kojem će cijena studentskog smještaja u novim paviljonima na Kampusu iznositi 532,50 kn po studentu, za 50% studenata, što predstavlja 50% od ukupnog troška izgradnje paviljona po studentu (1.065,00 kn). Prema ugovoru s Europskom unijom, ostalih 50% kapaciteta rezervirani su za studente slabijeg socioekonomskog statusa te če oni plaćati 6, 12 i 18 % manju cijenu od ove, zavisno o visini cenzusa mjesečnih primanja. Ove se cijene odnose na ležaj u dvokrevetnoj sobi unutar stambene jedinice za četiri osobe, koja također ima kuhinju, wc, kupaonicu i loggiu.

Od 1320 studenata, koliko ih je ove akad. godine ostvarilo pravo na smještaj, njih 700 bit će smješteno na Kampusu, a ostatak u starom naselju ''Ivan Goran Kovačić''. Nakon što se otklone sitniji nedostatci u novim paviljonima te završi opremanje soba, koje je u završnoj fazi, već idućeg tjedna očekuje se useljenje studenata na Kampus.