Uskoro 12. Sajam stipendija
Utorak, 27.09.2016.

utorak, 27. rujna 2016.

Institut za razvoj obrazovanja organizira 12. po redu Sajam stipendija i visokog obrazovanja koji će biti održan u utorak, 11. listopada 2016. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu te u četvrtak, 13. listopada 2016. na Kampusu Sveučilišta u Rijeci. Svečano otvorenje u Rijeci započinje u 10 sati u prizemlju zgrade sveučilišnih odjela, Ulica Radmile Matejčić 2.

Zemlja partner ovogodišnjeg Sajma je Njemačka, a na Sajmu će sudjelovati više od 50 izlagača iz Hrvatske i 12  zemalja Europe i svijeta koji će predstaviti svoje programe stipendiranja i studijske programe.

Na Sajmu stipendija i visokog obrazovanja predstavljaju se stipendije i drugi oblici financijske potpore, studijski programi i šira obrazovna ponuda dostupna hrvatskim građanima za visoko obrazovanje u Hrvatskoj i inozemstvu. Posjetitelji Sajma u Zagrebu i Rijeci moći će na jednom mjestu pronaći sve informacije i usluge ključne za uspješnu prijavu na stipendije i obrazovne programe u Hrvatskoj i inozemstvu.

Ono što čini Sajam stipendija i visokog obrazovanja jedinstvenim njegova je duga tradicija te poseban naglasak na promociji stipendija putem kojih doprinosi širenju pristupa visokom obrazovanju.

Na ovogodišnjem Sajmu bit će predstavljeno više od 5000 dostupnih stipendija za studiranje u Hrvatskoj i inozemstvu koje dodjeljuju različite institucije. Tako će se na ovogodišnjem Sajmu predstaviti i izlagači poput veleposlanstva i inozemnih kulturnih centara, nevladinih udruga, zaklada i tvrtki. Na Sajmu će sudjelovati više od 50 izlagača iz Hrvatske i čak 12 zemalja Europe, Sjeverne Amerike i Azije: Austrija, Belgija, Danska, Francuska, Hrvatska, Japan, Kanada, Mađarska, Njemačka, SAD, Slovenija, Švicarska te Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske.