Poptisani ugovori o financiranju
Srijeda, 28.09.2016.

srijeda, 28. rujna 2016.

Na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Opatija Sveučilišta u Rijeci Svjetski dan turizma, koji se obilježava 27. rujna, obilježen je potpisivanjem ugovora o financiranju 8 znanstveno-istraživačkih projekata. Ugovore je potpisao rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Pero Lučin.

Ovom linijom financiranja projekata Sveučilište u Rijeci potpomaže realizaciju ciljeva svoje Strategije za razdoblje  2014.–2020., posebice u smislu pametne specijalizacije, a kako bi se osnažila znanstvena osnova Sveučilišta Rijeci i razvijao njen potencijal, uzimajući u obzir europske i svjetske trendove, čime se potiče kreativnost, inovativnost i mobilnost kao temeljne poluge pomicanja granica ljudskog znanja.

Posebni cilj odobrenih znanstvenih projekata jest provođenje znanstvenih istraživanja, uvažavajući aktualne globalizacijske i održive trendove, radi unapređenja teorijskih spoznaja i spoznaja aplikativne naravi, kroz multidisciplinarna, interdisciplinarna i transdisciplinarna istraživanja. Ovako postavljeni ciljevi značajni su za znanstveni razvoj Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu i približavanje krugu najviše rangiranih učilišta te vrste u Europi, kako bi u budućnosti Fakultet preuzeo ulogu stvarnog lidera u znanstvenim istraživanjima u turizmu.

Teme projekata odobrenih za financiranje odražavaju upravo više navedene ciljeve:

prof. dr. sc Sandra Janković

Benchmarking – izvor informacija za upravljanje prihodima

doc. dr. sc. Dina Lončarić

Utjecaj sukreiranja turističkog doživljaja na zadovoljstvo i percipiranu kvalitetu života turista

prof. dr. sc. Helga Maškarin Ribarić

Apsentizam i produktivnost rada u hotelskoj industriji

doc. dr. sc. Marinela Krstinić Nižić

Sustavno gospodarenje energijom u hotelskoj industriji

prof. dr. sc. Tea Baldigara

Analiziranje i prognoziranje turističke ponude i potražnje u Republici Hrvatskoj primjenom kvantitativnih metoda

dr. sc. Jelena Đurkin