UNISPORT - Dodjela odličja
Petak, 28.10.2016.

petak, 28. listopada 2016.

U srijedu, 26. studenog 2016. u Auli Magni na Rektoratu Sveučilišta u Rijeci održana je svečana dodjela odličja odličja Unisport lige za akad .god. 2015./2016. i zahvalnica osvajačima zlatnih medalja na državnom sveučilišnom prvenstvu - Unisport finals 2016. Odličja su najboljima uručili rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc Pero Lučin i predsjednik Riječkog športskog sveučilišnog saveza Haris Pavletić.

Riječki športski sveučilišni savez svake godine organizira Unisport ligu u kojoj sudjeluju studenti Sveučilišta i Veleučilišta u Rijeci. Unisport liga iz godine u godinu broji sve veći broj sudionika i obuhvaća sve više sportova, kako ekipnih, tako i pojedinačnih. Ukupan broj sudionika prelazi brojku od 1700 studenata u 16 sportova i 45 sportskih disciplina, a značajan se napredak očituje u povećanom broju sportskih natjecateljskih disciplina. Natjecanja se održavaju tijekom cijele akademske godine. Reprezentacije Sveučilišta koje izbore plasman odlaze na državno prvenstvo, Unisport finals gdje pokušavaju izboriti odlazak na europska prvenstva.

Sportašice i sportaši koji su u akad .god. 2015./2016. osvojili titule:

NAJUSPJEŠNIJEG FAKULTETA UNISPORT LIGE  2015./2016.

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci u ukupnoj konkurenciji

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci u muškoj konkurenciji

Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci u ženskoj konkurenciji

NAJUSPJEŠNIJEG SPORTAŠA I SPORTAŠICE UNISPORT LIGE 2015./2016.

Noa Poklepović, Tehnički fakultet – najuspješniji sportaš Unisport lige 2015./2016.

Kika Vrkljan, Medicinski fakultet – najuspješnija sportašica Unisport lige 2015./2016.

OSVAJAČI ZLATA NA DRŽAVNOM STUDENTSKOM PRVENSTVU, UNISPORT FINALS 2016.

Šah - studenti, Sveučilište u Rijeci

Odbojka - studentice, Sveučilište u Rijeci