Prijam na Rektoratu
Petak, 08.09.2017.

petak, 8. rujna 2017.

U četvrtak, 7. rujna 2017. rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija na Rektoratu je primila nadbiskupa mons. dr. Ivana Devčića, vlč. Matiju Matičića, novoga rektora katedrale sv. Vida te Kseniju Rukavina Kovačević, predstojnicu Katehetskog ureda Riječke nadbiskupije.

Jedna od tema razgovora ovog neslužbenog posjeta bila je buduća suradnja u okviru projekta Rijeka – Europska prijestolnica kulture u smislu promocije sakralne baštine te promicanja vrijednosti međureligijskog i ekumenskog dijaloga. U okviru suradnje Sveučilišta i Riječke nadbiskupije planiraju se ciklusi predavanja o povijesti sakralne baštine te predavanja religijske i znanstvene tematike.

Javni poziv

Sveučilište raspisuje ''Projektor'' - Natječaj za idejna rješenja ''Toga, lanac i suveniri - 45 godina Sveučilišta u Rijeci''. Natječaj je podjeljen u dvije kategorije, a rokovi za prijave su 31. ožujka (za idejna rješenja suvenira) te 18. svibnja 2018. (za idejna rješenja togi i lanca).

Javna rasprava

Na temelju Odluke Senata Sveučilišta u Rijeci s 9. sjednice održane 23. siječnja 2018. tekst prijedloga Pravilnika o akademskom priznavanju inozemnih visokoškolskih kvalifikacija i razdoblja studija Sveučilišta u Rijeci stavlja se na javnu raspravu, koja je otvorena zaključno do 22. veljače 2018.

Razvoj istraživačke infrastrukture na Kampusu

• RISK_Katalog_GRADRI