Dodjela odličja UNISPORT lige
Petak, 06.10.2017.

petak, 6. listopada 2017.

Na Rektoratu Sveučilišta u Rijeci danas je održana svečanost dodjele odličja i zahvalnica studentima sportašima koji su u akad. god. 2016./2017. na državnom studentskom prvenstvu ''Unisport Finals 2017'' ostvarili sjajne rezultate. Odličja su uručili rektorica prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija i predsjednik RŠSS-a Haris Pavletić:

• najuspješnijem fakultetu Unisport lige 2016./2017
  • najuspješnijoj sportašici, odnosno sportašu Unisport lige 2016./2017.
  • ekipama/pojedincima - osvajačima odličja na Unisport lige 2016./2017.

''Svjesni smo izazova koji su postavljeni pred sport i tjelesnu i zdravstvenu kulturu i u tim se segmentima traže nove paradigme; jedna američka, druga europska. Jasno je da tjelesne i zdravstvene kulture na sveučilištima ima premalo i pozivam svih da promišljamo o ovome problemu. S druge strane, naš je zadatak učiniti naš sveučilišni sport i rezultate još vidljivijima'', zaključila je, uz zahvale sudionicima i čestitke nagrađenima, rektorica.

Haris Pavletić zahvalio je rektorici na dosadašnjoj podršci sveučilišnom sportu, kao i prorektoru prof. dr. sc. Goranu Turkalju i dekanici Tehničkog fakulteta Rijeka prof. dr. sc. Jasni Prpić Oršić, na potpori i praćenju aktivnosti studenata sportaša, kao i svim nastavnicima tjelesne kulture na fakultetima. ''Logistiku imamo, strategiju imamo, potrebna nam je samo još infrastruktura. Potrebna nam je prava sportska dvorana – hram sveučilišnog sporta, a to je problem koji nas muči već godinama i nadam se ćemo, uz pomoć Uprave Sveučilišta uskoro taj san ostvariti,'' zaključio je Pavletić.

POPIS NAGRAĐENIH

Javna rasprava

Na temelju Odluke Senata Sveučilište u Rijeci sa 7. sjednice održane 21. studenog 2017. godine tekst prijedloga Pravilnika za prijavu projekata na natječaje ili programe potpore uz sudjelovanje Sveučilišta u Rijeci stavlja se na javnu raspravu koja je otvorena zaključno do 22. prosinca 2017. godine.

Javni poziv

Sveučilište u Rijeci objavljuje Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz Fonda za potpicanje poduzetništva i partnersko povezivanje s gospodarstvom. Javni poziv je trajno otvoren, do iskorištenja sredstava. Prijave, kao i dodatni upiti šalju se na fonduniri@uniri.hr, a rokovi za podnošenje prijava su 15. rujna i 1. prosinca 2017.

KRITERIJI ZA OCJENJIVANJE          ZAHTJEV - ULAGANJE          ZAHTJEV - KREDIT

UNIRI Web Shop