Radionica "Pristup i analiza logičkog okvira I"
Cilj edukacije je upoznati polaznike s onim što je potrebno za uspješno programiranje, monitoring i evaluaciju kohezijske politike i ostalih programa EU. Projekti ili Programi s jasnom identifikacijom traženih poboljšanja ili promjena u nekom sektoru, a koncentrirani na ograničenom broju pravilno odabranih intervencija su ključni preduvjet za postizanje opipljivih rezultata projekata ili programa. Radionica će se održati 24. i 25. listopada u Hrvatskom novinarskom društvu (dvorana Press centra) Perkovčeva 2, Zagreb.

Glavne koristi za polaznike edukacije će biti razumijevanje ključnih metodoloških principa planiranja i vođenja projekata/programa s naglaskom na praktično elemente vezane uz korištenje  intervencijske logike a kroz korištenje alata na raspolaganju. Stoga će se kroz navedenu edukaciju polaznici upoznati s projektnim ciklusom i njegovim fazama i cjelovitom analizom intervencijske logike s posebnim naglaskom na postupke kako kreirati za pojedini projekt intervencijsku logiku.

Više o radionici i prijavi možete pogledati na sljedećoj poveznici.

Novosti

Plan implementacije Plana za Europski istraživački prostor (ERA Roadmap) Republike Hrvatske 2016. - 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja izradilo je Plan implementacije koji možete preuzeti u nastavku.

Saznaj više

Izvještaj neovisne visoke radne skupine za maksimiziranje učinaka programa EU-a za istraživanja i inovacije – Lamy report

Izvještaj donosi preporuke i prijedloge vodećih načela za kreiranje EU programa nakon 2020. godine za istraživanja i inovacije.

Saznaj više

Poziv za prijavu projekata za predstavljanje u Europskom parlamentu u sklopu inicijative zastupnika u Europskom parlamentu „Neka zvijezde sjaje“

Rok za predaju prijava je 1. prosinca 2017. godine.

Webinar o mogućnostima programa Erasmus+ u sklopu natječaja za 2018. godinu

Webinar će se održati 23. studenoga 2017. od 14 do 15 sati.

Saznaj više

Obzor 2020.: Europa u promjenjivom svijetu – uključiva, inovativna i promišljena društva

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 17. studenoga u Zagrebu.

Obzor 2020. MSCA RISE nacionalni informativni dan

Sudjelujte na nacionalnom informativnom danu za razmjene osoblja u području istraživanja i inovacija (RISE).