Tribina u sklopu Tjedna mirenja
Srijeda, 18.10.2017.

srijeda, 18. listopada 2017.

U sklopu Tjedna mirenja u ponedjeljak, 23. listopada 2017. s početkom u 17 sati u Vijećnici Grada Rijeke, Korzo 16, bit će održana tribina pod nazivom ''Mirenje kao saveznik u rješavanju sporova i konflikata''. Na tribini će, među ostalima sudjelovati prof. dr. sc. Sanja Barić, predstojnica Katedre za ustavno pravo Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i prorektorica za studije i studente Sveučilišta u Rijeci. Tribinu organiziraju Hrvatska udruga za mirenje (HUM) iz Zagreba i Udruga ''SOS Rijeka – Centar za nenasilje i ljudska prava'' iz Rijeke.

Cilj je tribine predstaviti javnosti mirenje kao snažan alat za rješavanje svih sporova i sukoba, ali još uvijek nedovoljno vidljiv u društvu. Na tribini će sudjelovati cijenjeni stručnjaci koji mirenje koriste u svojem profesionalnom radu, a koji će zainteresiranima s jedne strane predstaviti različite oblike mirenja (sudsko mirenje, izvansudsko mirenje, obiteljsku medijaciju) te prikazati kako i kada pojedini oblici mirenja mogu građanima pomoći u rješavanju vlastitih sporova i konflikata.

Sudionici tribine su:

Dalibor Čajkovski, dipl. iur., odvjetnik i izmiritelj

Darija Knez Grbčić, dipl. iur., sutkinja i voditeljica Službe za mirenje Općinskog suda u Rijeci

Iva Smokvina Dadasović, dipl. iur., sutkinja Općinskog suda u Rijeci

Gordana Stolfa, dipl. soc. rad., univ. spec. mediat., predstojnica Podružnice Obiteljski centar, Centar za socijalnu skrb Rijeka

Tribinu će moderirati Iva Čatipović, mag. iur., koordinatorica i savjetnica za pravna pitanja, SOS Rijeka – Centar za nenasilje i ljudska prava te
Suzana Fugaj, mag. iur., tajnica Hrvatske udruge za mirenje i Centra za mirenje.

Izlaganja će biti popraćena diskusijom.

Tribina je namijenjena svim zainteresiranima – onima koji žele saznati mogu li mirenjem riješiti vlastiti spor i koje su prednosti mirenja u odnosu na parnični postupak, onima koji žele saznati kako postati izmiritelji i kako mirenje može postati profesija, ali i onima koji samo žele naučiti nešto novo.