Radionica za članove Senata
Utorak, 31.10.2017.

utorak, 31. listopada 2017.

U ''Akvariju'' Studentskog centra na Kampusu Sveučilišta u Rijeci jučer, 30.listopada 2017. održana je cjelodnevna radionica za članove Senata te pomoćnike i savjetnike rektorice.

Cilj radionice bio je definiranje strateških ciljeva Sveučilišta s obzirom na Analizu petogodišnjeg ciklusa reakreditacije visokih učilišta 2010.–2015., preporuke temeljene na analizi financijskog položaja i financijskog poslovanja i održivosti organizacijskih rješenja i strateških razvojnih opcija Sveučilišta u Rijeci tvrtke Deloitte, zaključke završnih izvješća o provedbi Strategije UNIRI u protekle tri godine, i uzimajući u obzir važnost interakcije s poslovnim sektorom i poboljšanja percepcije o dostupnosti i kvaliteti obrazovanja radi, posljedično, povećanja konkurentnosti regije.

Održane su prezentacije, provedena konstruktivna rasprava, a do kraja godine bit će utvrđeni strateški prioriteti i akcijski plan za ovu akademsku godinu, ali i za cjelokupno mandatno razdoblje ove uprave.

Javni poziv

Sveučilište raspisuje ''Projektor'' - Natječaj za idejna rješenja ''Toga, lanac i suveniri - 45 godina Sveučilišta u Rijeci''. Natječaj je podjeljen u dvije kategorije, a rokovi za prijave su 31. ožujka (za idejna rješenja suvenira) te 18. svibnja 2018. (za idejna rješenja togi i lanca).

Javna rasprava

Na temelju Odluke Senata Sveučilišta u Rijeci s 9. sjednice održane 23. siječnja 2018. tekst prijedloga Pravilnika o akademskom priznavanju inozemnih visokoškolskih kvalifikacija i razdoblja studija Sveučilišta u Rijeci stavlja se na javnu raspravu, koja je otvorena zaključno do 22. veljače 2018.

Razvoj istraživačke infrastrukture na Kampusu

• Katalog CVT_ENG