Obzor 2020. MSCA RISE nacionalni informativni dan

U okviru programa Obzor 2020. radnog programa Marie Sklodowska – Curie akcija za razdoblje od 2018. do 2020. godine, naglašava se suradnja akademskog i poslovnog sektora kako bi se ojačala globalna pozicija Europske unije u istraživanjima, inovacijama i tehnologijama. U okviru Marie Sklodowska-Curie akcija (MSCA) promovira se međunarodna i međusektorska suradnja organizacija kao i mobilnost istraživača, te ostalih osoba uključenih u inovacijske i istraživačke aktivnosti.

U suradnji s europskom Izvršnom agencijom za istraživanje (REA), Agencija za mobilnost i programe Europske unije organizira informativni dan ciljem promocije međunarodne i međusektorske suradnje kroz projektne prijedloge razmjene osoblja u području istraživanja i inovacija Research and Innovation Staff Exchange (RISE). RISE informativni će se održati u petak 17. studenog 2017. godine u Hotelu Dubrovnik, Gajeva 1, s početkom u 10 sati (program informativnog dana).

Cilj održavanja informativnog dana je upoznavanje sa specifičnim mogućnostima koje se nude u okviru razmjena osoblja u području istraživanja i inovacija, pravilima natječaja, povezivanja privatnog i akademskog sektora. Dugogodišnja evaluatorica MSCA, dr.sc. Mihaela Perić prenijeti će svoja iskustva u evaluaciji RISE projekata i savjete za uspješan projektni prijedlog. Kao primjeri dobre prakse, predstaviti će se RISE projekti A_MADAM i Papabuild. Također te će se predstaviti studija Europske komisije o sudjelovanju poslovnog sektora u Marie Sklodowska – Curie akcijama.

Sudjelovanje na informativnom danu je besplatno, a prijava je moguća putem poveznice. Prijave su otvorene do utorka 14. studenog 2017. godine.

Radionica je namijenjena predstavnicima visokih učilišta, znanstvenih instituta, istraživačkih centara i drugih znanstvenih organizacija, predstavnicima industrije i privatnog sektora, istraživačima i administrativnom osoblju uključenom u postupak pisanja i prijave projektnih prijedloga.

Radni program Marie Sklodowska – Curie akcija za razdoblje od 2018. do 2020. godine

Marie Sklodowska-Curie akcije - novi poziv

Otvoren je poziv na natječaj za individualne stipendije za 2018. godinu u okviru Marie Sklodowska-Curie akcija.

Održan info dan programa INTERREG Europe

Preuzmite prezentacije s održanog info dana.

Održan LIFE Tematski info dan

Preuzmite prezentacije s održanog LIFE tematskog info dana.

Tjedan EU fondova

Posjetite korisna događanja na nekoliko lokacija u sklopu Tjedna EU fondova!

Saznaj više

Znanstveni dan posvećen održivom razvoju

Prijavite se za sudjelovanje na Znanstvenom danu posvećenom održivom razvoju koji je namijenjen predstavnicima zemalja mediteranskog područja, a održat će se 26. lipnja 2018. u Motpellieru.

Saznaj više

INTERREG ADRION predstavljanje poziva na dostavu projektnih prijedloga

Prijavite se za sudjelovanje na informativnom danu!