Okrugli stol o ljudskim pravima

srijeda, 6. prosinca 2017.

Udruga za razvoj visokoga školstva ''Universitas'' u suradnji sa Sveučilištem u Rijeci poziva zainteresirane na okrugli stol s temom ''Stanje ljudskih prava u Republici Hrvatskoj – Uloga akademske zajednice'', koji će biti održan u ponedjeljak, 11. prosinca 2017. s početkom u 17 sati u Vijećnici Grada Rijeke, Korzo 16. Okrugli stol bit će održan povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, koji se obilježava 10. prosinca 2017.

Na okruglom će stolu sudjelovati:

prof. dr. sc. Evlio Baccarini, Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci

prof. dr. sc. Sanja Barić, Sveučilište u Rijeci, Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci

izv. prof. dr. sc. Bojana Ćulum, Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci

Dijana Kesonja, dipl. iur., Ured pučke pravobraniteljice u RH

doc. dr. sc. Dalida Rittossa, Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci

Okrugli stol će moderirati doc. dr. sc. Marko Turk, predsjednik Universitasa.

Organizacijom okruglog stola želi se dati doprinos raspravi o stanju i izazovima ljudskih prava u Republici Hrvatskoj, kao i ulozi akademske zajednice u očuvanju stabilnosti i njihovom javnom promicanju.