Top stipendija za top studente
Četvrtak, 08.07.2010.
Nakon što je izabrano 100 finalista u ovogodišnjoj akciji Top stipendija za top studente, u srijedu, 7. srpnja 2010. u zagrebačkom hotelu The Westin  održat će se svečanost proglašenja dobitnika.

Tjednik Nacional ovu je akciju pokrenuo prije devet godina kako bi nagradio najbolje studente iz cijele Hrvatske. Svake se godine prijavljuje sve više studenta kako bi dobili Top stipendiju koja je najveća stipendija u Hrvatskoj te iznosi 40 000 kuna, odnosno 4 000 kuna mjesečno.

I ove je godine interes za Top stipendije izuzetno velik te je pristiglo je čak 449 prijava.

Studente koji ostvaruju vrhunske rezultate kako u fakultetskim, tako i u izvannastavnim aktivnostima odabralo je Stipendijsko vijeće sastavljeno od prorektora hrvatskih sveučilišta i predstavnika veleučilišta i visokih škola te Stipendijska komisija sastavljena od predstavnika tvrtki partnera akcije.