Dva grada, more mogućnosti
Četvrtak, 01.03.2018.

četvrtak, 1. ožujka 2018.

Delegacija Sveučilišta u Rijeci predvođena rektoricom prof. dr. sc. Snježanom Prijić Samaržijom prisustvovala je bilateralnom sastanku  o mogućnostima suradnje Rijeke i Trsta, pod nazivom ''Trst – Europska prijestolnica znanosti 2020. i Rijeka – Europska prijestolnica kulture 2020.: Dva grada, dva događanja, more mogućnosti'', održanom u Trstu u utorak, 27. veljače 2018. u organizaciji Centra za ekonomske i društvene studije Dialoghi Europei iz Trsta.

Ovu sretnu koincidenciju – činjenicu da Trst 2020. godine ''predsjeda'' znanosti, a Rijeka kulturom, ova dva grada želi iskoristiti i to za dijalog između prirodnih znanosti  i humanističkih disciplina , širenjem kulture znanosti i humanistike.

Zajedničke karakteristike ovih dvaju gradova, kao i njihova geografska blizina čine ovu suradnju prirodnom, ako ne i obvezujućom.

Sastanku su prisustvovali:

prof. Stefano Fantoni, predsjednik Međunarodne zaklade u Trstu

prof. Maurizio Fermeglia, rektor Sveučilišta u Trstu

prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci

izv. prof. dr. sc. Alen Ružić, prorektor za znanost Sveučilišta u Rijeci

doc. dr. sc. Sanja Bojanić, ravnateljica Centra za napredne studije jugoistočne Europe Sveučilišta u Rijeci