ESN Rijeka dobio prvu nagradu Mreže za Živu knjižnicu

Da ESN Rijeka radi dobar posao, priznala je i cijela Erasmus studentska mreža na Godišnjoj generalnoj skupštini (AGM) u Platja d'Aro u Španjoskoj.
AGM okuplja više od 1000 studenata volontera koji predstavljaju preko 500 visokoobrazovnih institucija iz 40 zemalja. Teme su konferencije budućnost organizacije, uloga mladeži u Europi, financijski plan mreže, vodstvo, a najzanimljiviji dio konferencije je gala večer tijekom koje se dodjeljuju  STARawards tj. nagrade najzaslužnijima u mreži u različitim kategorijama gdje je ESN Hrvatska osvojila čak 4 nagrade:

Prvo mjesto: SeCoSTAR (najbolja suradnja sa drugom podružnicom) - ESN Zagreb i ESN Split

Treće mjesto: careerSTAR (aktivnosti koje potiču, educiraju i pripremaju mlade za tržište rada) - ESN Zagreb i ESN Split (Employ Your Skills)

Treće mjesto: educationSTAR ( prepoznavnjae te priznavanje volonterstva) -  ESN Hrvatska

ESN Rijeka dobio je prvu nagradu za  inclusionSTAR (najbolju društveno uključivu aktivnost)  za aktivnost Human Library (Živa knjižnica) održan u siječnju 2018. godine.

Cilj ovog događaja bio je upoznati Erasmus studente s različitim društvenim manjinama koje imaju jedinstvenu i posebnu priču, priču o prevladavanju granica, barijera i predrasuda.
Svaka „knjiga“ imala je svoj kutak te se oko nje okupilo nekoliko Erasmus studenata i poslušalo njihovu priču. Nakon dvadeset minuta studenti su odlazili do iduće knjige i „čitali“, odnosno, slušali, iduću osobu.
Gosti Erasmus Žive knjižnice bili su: Klaun Rudi, Jasna Skopljak, Đemka Toskić, Vitomir Maričić, Maja Badurina, Sabahudin Budo Jusić i Yann Hoffman.

Na ovaj način spajaju se strani državljani s lokalnima, studenti s raznolikim društvenim skupinama te ih se ujedinjuje kroz životne priče, pokazujući da, unatoč različitostima, svi dijelimo nešto zajedničko.