Tempus IV
TEMPUS (Trans - European Mobility Scheme for University Studies) je program namijenjen međusveučilišnoj suradnji zemalja Europske unije s zemljama partnerima iz regija Zapadnog Balkana, istočne Europe, srednje Azije, sjeverne Afrike i Bliskog istoka.

Program Tempus je jedinstven po tome što modernizaciji visokog školstva pristupa cjelovito. Tempus obuhvaća sve aspekte reforme visokog obrazovanja: od razvoja nastavnih programa, preko usavršavanja nastavnika do internacionalizacije sveučilišta kroz mobilnost i dugoročnu suradnju s partnerima na projektu. Pored toga Tempus obuhvaća i strukturne reforme u smislu upravljanja visokim učilištima i omogućava pomoć pri izradi strateške dokumentacije i primjene zakonodavnih propisa. Na taj način program Tempus priprema visoka učilišta za ulazak u Zajednički europski prostor visokog obrazovanja i intenzivniju međusveučilišnu suradnju kroz programe mobilnosti kao što je Erasmus.

Unutar Tempus programa financiraju se dva tipa aktivnosti:
  1. Zajednički projekti
  2. Strukturalne mjere
Sve informacije o programu Tempus možete naći na web stranicama Europske komisije i na web stranicama Nacionalnog Tempus ureda u Agenciji za znanost i visoko obrazovanje.

Pod TEMPUS IV programom Centar za EU projekte sudjeluje na projektima:

1.   Opus (službeni web)
2.   Morem (službeni web)
3.   WBC VMNET (službeni web)
4.   ACCESS (službeni web)