Otkrivanje spomen ploče Dr. Jurici Ivku
Srijeda, 08.12.2010.
Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, pred ulazom u „Veliku predavaonicu“, dekan Fakulteta, prof. dr.sc. Alan Šustid, otkrio je danas spomen-ploču posvedenu dr. med. Jurici Ivku, studentu Medicinskog fakulteta koji je izgubio život prije petnaest godina u operaciji „Oluja“. Jurica Ivko djelovao je kao liječnik na ličkom ratištu, a život mu je prekinut u 32. godini. Ceremoniji otkrivanja prisustvovale su i majka i sestra poginulog dr. Ivka, kao i rektor Sveučilišta u Rijeci, prof. dr.sc. Pero Lučin, ravnatelj KBC-a Rijeka, prof. dr.sc. Herman Haller, kao i brojni drugi uzvanici i prijatelji Jurice Ivka. Ova de spomen-ploča podsjedati na Ivkovu žrtvu sve studente Medicinskog fakulteta koji, tradicionalno, svoju imatrikulacijsku svečanost održavaju upravo u ovoj predavaonici.