Kampus oživio!
Utorak, 11.01.2011.
Za  studente Filozofskog i Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci 10. siječnja 2011. godine počela je nastava u novoj zgradi, u Kampusu Sveučilišta u Rijeci. Iako su njihovi kolege s Akademije primijenjenih umjetnosti , u Kampusu već „starosjedioci“ s pravom se može kazati da je Kampus tek sada oživio, stoga ne čudi zadovoljstvo studenata, ali ni njihovih nastavnika.

Svoje oduševljenje novim uvjetima rada nisu krili ni dekani . Kako je istaknula prof. dr. Jasna Krstović, dekanica Učiteljskog fakulteta ,  novi prostor i visoki standard zasigurno može biti i dodatni motiv  za još predaniji rad, dok prof. dr. Predrag Šustar, dekan Filozofskog fakulteta  napominje kako  i studenti i nastavnici trebaju uložiti  napore  uz svakodnevne obveze  i   Kampus  u pravom smislu riječi oživjeti  kroz organizaciju brojnih društvenih događanja.

Nova autobusna linija

Nova autobusna linija 8A, središte Rijeke spaja s Kampusom Sveučilišta u Rijeci. Linija 8A od 10. 01. 2011.
Prometuje trasom Jelačićev trg – Fiumara – Piramida – Kumičićeva – Teta Roža – KBC Sušak – Sveučilišni kampus, te u povratku trasom Sveučilišni kampus – S. Krautzeka I – S. Krautzeka II – Teta Roža – Kumičićeva – Sušački neboder – Fiumara.
Zadnje iskrcajno stajalište je Fiumara, a prvo ukrcajno Jelačićev trg. Linija prometuje radnim danom.  Na liniji javnog gradskog prijevoza broj 8 već su učinjene korekcije, i to na trasi kojom autobusi voze.
Sada s Trsata, prije stajališta u ulici Slavka Krautzeka skreću u Sveučilišnu aveniju te prometuje trasom Sveučilišni kampus – Sveta Ana – Franje Belulovića – Gornja Vežica (staro okretište linije 7) gdje se okreću te nastavljaju na relaciji Gornja Vežica – F. Belulovića – Sv. Ana – Sveučilišni kampus – S. Krautzeka i dalje redovnom trasom.

Red vožnje može se naći na mrežnim stranicama Autotroleja.