Savjet Sveučilišta u Rijeci
Savjet Sveučilišta u Rijeci je tijelo koje brine o razvoju Sveučilišta i njegovoj interakciji s društvom u kojemu djeluje te raspravlja i potvrđuje strateške i razvojne odluke Senata. Savjet nadzire izvršavanje zadaća Sveučilišta, posebice zakonitost njegova rada, racionalnu uporabu kadrovskih i materijalnih resursa te ostvarivanje odluka Senata. Savjet ima 12 članova: 6 članova imenuje Senat (5 iz redova sveučilišnih znanstvenika ili nastavnika, 1 iz redova studenata), 2 člana imenuje osnivač (MZOS), 2 člana imenuje Hrvatska gospodarska komora, a preostala 2 imenuju tijela jedinice lokalne samouprave u kojima je sjedište Sveučilišta.

Predsjednik:

Mladen Pejković, Atlantic grupa d.d.

Članovi:

1.    prof. dr. sc. Marko Čanađija, Tehnički fakultet u Rijeci

2.    Zlatko Komadina, primorsko-goranski župan

3.    prof. dr. sc. Miranda Mladinić Pejatović, Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci

4.    prof. dr. sc. Jasenka Mršić-Pelčić, Medicinski fakultet u Rijeci

5.    mr. sc. Vojko Obersnel, gradonačelnik Rijeke

6.    Siniša Reljić, dipl. ing., Navis Consult d.o.o.

7.    Mateo Rudan, student

8.    akademik Daniel Rukavina, Ministarstvo znanosti i obrazovanja

9.    prof. dr. sc. Christian Stipanović, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu

10.  prof. dr. sc. Silvana Vranić, Filozofski fakultet u Rijeci