Suradnja UC Santa Barbara i Tehničkog fakulteta
Srijeda, 11.01.2012.

Suradnja UC Santa Barbara (grupe Dr. Valentine i Dr. Mezić  ) i Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci (Dr. Maćešić, Dr. Črnjarić-Žic  i S. Ivić  Katedre za računarsko inžinjerstvo urodila je novim spoznajama o  izljevu nafte iz BP Deepwater Horizon bušotine u Meksički zaljev 2010.

Članak analizira širenje ugljikovodika na temelju aktivnosti bakterija u zaljevu i modela podvodnih strujanja te objašnjava ranije rezultate mjerenja koji su se tada činili kontradiktornima.

Članak je objavljen u prestižnom multidisciplinarnom Proceedings of National Academy of Sciences (abstract i pdf), a popraćen je i od strane medija, između ostalog NY Timesa i Wall Street Journala.

Više pročitajte ovdje.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća