Centar za osiguravanje i unapređivanje kvalitete Sveučilišta
Ured za promicanje kvalitete uspostavljen je na Sveučilištu u Rijeci 2002. godine kao odraz svijesti akademske zajednice o važnosti kvalitete u visokom obrazovanju i težnji Sveučilišta u Rijeci da se uspješno integrira u «Europski prostor visokog obrazovanja».

Na njegovim temeljima odlukom 14. sjednice Senata Sveučilišta u Rijeci održane 27. siječnja 2006. godine formiran je Centar za osiguravanje i unapređivanje kvalitete Sveučilišta u Rijeci.

Zadaća Centra je stvaranje mreže za upravljanje i unaprjeđenje kvalitete na Sveučilištu te integriranja Sveučilišta u nacionalnu mrežu za unaprjeđenje kvalitete.

Centar je pokretač i koordinator inicijativa i provedbe razvojnih programa u svrhu kontinuiranog osiguranja i unaprjeđenja kvalitete.

Centar utvrđuje karakteristične indikatore kvalitete i organizira njihovo sustavno praćenje i posebice:
  • potiče i organizira stalne rasprave o kvaliteti, širenje kulture kvalitete u akademskoj i neakademskoj javnosti
  • definira standarde i kriterije kvalitetnog funkcioniranja sastavnica Sveučilišta
  • razvija postupke vanjskog i unutrašnjeg vrednovanja, metode za istraživanje različitih aspekta kvalitete obrazovanja kao i različitih ciljnih populacija (studenata, nastavnika, administrativnog i tehničkog osoblja, rukovoditelja, poslodavaca, javnog mijenja)
  • provodi analize i prikuplja povratne informacije o kvaliteti svih korisnika sustava
  • istražuje uzroke nekvalitetnog, neefikasnog i predugog studiranja
  • uspostavlja sustav interne prosudbe, kao temeljne postavke upravljanja kvalitetom
  • osigurava povratne informacije od studenata i usmjerava njihove sugestije, prijedloge i kritike
  • potiče i organizira stručno usavršavanje nastavnika, suradnika, rukovoditelja i administrativnog osoblja
DJELATNICE:

voditeljica Centra za kvalitetu
Miljana Bajšanski, prof.