PROGRAM ZA STJECANJE NEDOSTAJUĆIH ZNANJA, VJEŠTINA I KOMPETENCIJA ZA UPIS NA SVEUČILIŠNI DIPLOMSKI STUDIJ INŽENJERSTVA I FIZIKE MATERIJALA
Izvoditelj: Odjel za fiziku Sveučilišta u Rijeci

Trajanje: 1 semestar

ECTS: 30

Uvjeti upisa: Završen stručni ili sveučilišni preddiplomski studij iz područja tehničkih ili prirodnih područja znanosti i stečenih najmanje 150 ECTS bodova. Za studente koji su završili stručni studij, uvjet upisa na program je prosjek ocjena studija najmanje 3,5. Potrebna temeljna znanja za upis na program su osnovna znanja iz područja matematike, fizike, znanosti o materijalima, elemenata konstrukcija, tehnologije, tehničkog dokumentiranja te osnova informatičke pismenosti na razini koju je moguće steći visokoškolskim obrazovanjem od najmanje 150 ECTS.

Način završetka programa: Položeni ispiti iz svih predmeta.

Popis predmeta:
  • Odabrana poglavlja mehanike
  • Odabrana poglavlja iz elektromagnetizma
  • Odabrana poglavlja matematičkih metoda fizike
  • Uvodni praktikum iz fizike
  • Odabrana poglavlja moderne fizike i strukture materije

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća