Prof. dr. sc. Aleksa Bjeliš ponovno rektor Sveučilišta u Zagrebu
Petak, 16.04.2010.
Prof. dr. sc. Aleksa Bjeliš novoizabrani je rektor Sveučilišta u Zagrebu za sljedeće mandatno razdoblje.
Od ukupno 69 izabranih članova Senata Sveučilišta u Zagrebu, sjednici je prisustvovalo 67 članova, od kojih je njih 40 u drugom izbornom krugu aktualnom rektoru Bjelišu dalo povjerenje za sljedeće četverogodišnje razdoblje. Njegov protukandidat u drugom krugu glasovanja bio je prof. dr. sc. Tihomir Hunjak koji je osvojio 26 glasova, a Izborno povjerenstvo jedan je glasački listić proglasilo nevažećim. Podsjetimo, u skladu s Uputama za postupak izbora rektora, odlukom Izbornog povjerenstva, Senatu su 8. travnja svoje izborne programe predstavila tri predloženika - prof. dr. sc. Aleksa Bjeliš (predloženik Vijeća biomedicinskog područja i Vijeća prirodoslovnog područja), prof. dr. sc. Tihomir Hunjak (predloženik Vijeća društveno-humanističkog područja) i prof. dr. sc. Vedran Mornar (predloženik Vijeća tehničkog područja).

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća