"Pregled knjiga u tiskanju", NL, 22.1. 2013.
SVEUČILIŠNA KNJIŽNICA

RIJEKA » Sveučilišna knjižnica Rijeka uvela je novu uslugu za korisnike, a riječ je pregledavanju naslova u Hrvatskoj koji se nalaze u tisku. Putem web stranica knjižnice moguće je dnevno pratiti koji se naslovi u Hrvatskoj nalaze u postupku tiskanja, a bazi podataka pristupa se klikom na link »Knjige u tisku u RH«. Bazu podataka pod vodstvom Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, zajednički održavaju hrvatske sveučilišne i znanstvene knjižnice u Puli, Rijeci, Zadru, Splitu, Dubrovniku i Osijeku, svaka za izdavače sa svojeg područja. Bazu je moguće pretraživati po naslovu, autoru, nakladniku, mjestu izdanja i ISBN broju, a kad knjiga pristigne u knjižnicu koja je unijela podatak, naslov se briše iz baze. (I. Š. K.)

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća