"Prvo predstavljanje medicinara – umjetnika", NL, 1.2. 2013.
MEDICINSKI FAKULTET

Prva izložba novoosnovane udruge * Foto: I. TOMIĆRIJEKA » Novoosnovana Udruga medicinara-likovnjaka »Artnatomija« koja okuplja medicinare i zaljubljenike u vizualnu umjetnost otvorila je svoju prvu izložbu na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Izložba se može pogledati do 2. veljače, a postavljeno je stotinjak radova autora iz Hrvatske, Slovenije, Srbije te Makedonije. Uz stotinjak fotografija, likovnih radova i znanstvenih plakata, dio izložbe je i digitalni prikaz još stotinjak radova na LCD-u. Pojašnjavajući kako Udruga okuplja sve generacije medicinara koji se u slobodno vrijeme bave vizualnom umjetnošću ili istraživanjem povezanosti medicine i vizualnog izričaja, predsjednica Ana Lesac pojašnjava kako je cilj popularizirati umjetnički rad medicinara te ukazati kako medicina nije samo struka, već je sama po sebi umjetnost. (I. Š. K.)

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća