Prof. dr. sc. Heri Bezić ponovno dekan
Srijeda, 10.04.2013.
Fakultetsko vijeće Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci na jučerašnjoj je sjednici ponovo izabralo prof. dr. Herija Bezića za dekana te ustanove u narednom trogodišnjem mandatu. Dosadašnji dekan bio je jedini kandidat za obnašanje te funkcije, a od 50 članova Fakultetskog vijeća dobio je potporu njih 49. Izlažući svoj trogodišnji program rada dekan ističe da su napravljeni značajni koraci u približavanju standardima razvijenih europskih visokoškolskih i znanstvenih institucija postoji nekoliko smjernica, kao što su mobilnost, prepoznatljivost, međuinstitucionalna suradnja, zajednički programi, zajednički istraživački projekti, cjeloživotno učenje, povezanost s gospodarstvom, no postoje i područja koja još nisu realizirana ili još nisu postigla zadovoljavajuću razinu. Trogodišnja vizija prof. dr. Bezića je i povećati učinkovitost studiranja, odnosno povećati broj studenata koji završavaju studij, skratiti vrijeme studiranja, izraditi odmjerene studijske programe te osigurati dobru organizaciju njihove provedbe, kao i iskazivati brigu za napredovanje svakog studenta tijekom studiranja, razvijati inovativne načine podučavanja koji studente potiču na samostalno učenje te nastaviti razvoj studijskih programa na engleskom jeziku i privući studente koji dolaze izvan nacionalnog visokoobrazovnog prostora.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća