"Dani zdravlja", NL, 19.4. 2013.
RIJEKA » U organizaciji sudenata riječkog Medicinskog fakulteta u Rijeci će idući tjedan biti održani »Dani zdravlja 6«. Šesto izdanje Dana zdravlja traje od ponedjeljka do petka te će i ovaj put, kako su na jučerašnjoj konfernciji za novinare najavili Domagoj Gajski i Diana Palčić, obuhvatiti dobrovoljno darivanje krvi, akcije mjerenja tlaka i šećera u krvi te izradu EKG-a. U akciji će sudjelovati preko 150 studenata Medicinskog fakulteta, mnogi profesori i drugi, a Riječani će imati priliku tijekom idućeg tjedna na Korzu izmjeriti krvni tlak i šećer u krvi. Svi zainteresirani za izradu EKG-a mogu doći u utorak i srijedu u Udrugu umirovljenika.
    Studenti su podsjetili da je cilj ovog projekta povećati svjesnost o važnosti ranog otkrivanja bolesti kardiovaskularnog sustava koje su uzrok smrtnosti u svijetu. (B. Č.)

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća