Radionica NEWFELPRO projekta MZOS

Centar za EU projekte Sveučilišta u Rijeci poziva Vas na radionicu NEWFELPRO projekta Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koje će se održati 23. svibnja 2013., s početkom u 11 sati u dvorani O-027 zgrade Sveučilišnih odjela (kampus na Trsatu), Radmile Matejčić 2, 51000 Rijeka.
alt
Međunarodni program stipendiranja i mobilnosti za iskusne istraživače (New International Fellowship Mobility Programme for Experienced Researchers in Croatia -NEWFELPRO) je projekt stipendiranja Vlade Republike Hrvatske koji provodi Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske. Projekt u vrijednosti od 7 milijuna eura financira se iz Sedmog okvirnog programa, potprograma Marie Curie COFUND te iz državnog proračuna. NewFelPro će trajati do kraja 2016. godine.

NEWFELPRO program nudi mehanizme za financiranje mobilnosti istraživača te će radionica  ponajviše biti zanimljiva znanstvenicima koji planiraju provesti određeno vrijeme u inozemstvu baveći se istraživačkim radom ili bi voljeli ugostiti stranog istraživača na svojoj znanstvenoj ustanovi.

Izlaganje o NEWFELPRO projektu i uvjetima stipendiranja, natječajnom postupku i projektnoj dokumentaciji održat će predstavnici  Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta RH, Aleksandra Čolić Kovač i Damir Šoh, dok će dr. sc. Robert Vianello s Instituta Ruđer Bošković u Zagrebu, višestruki dobitnik Marie Curie stipendija, izlagati o osobnim iskustvima prilikom prijavljivanja Marie Curie stipendija i istraživačkom boravku u inozemstvu.

Za radionicu se možete prijaviti na sljedećoj poveznici, a više o projektu možete pročitati ovdje.

Preuzmite prezentaciju s Info dana.

ESIF OPKK: Indikativni godišnji plan objave natječaja

Pogledajte natječaje u najavi iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020.

Horizon Europe

U nastavku pročitajte nešto više o novom okvirnom programu Horizon Europe.

Preporuke AMPEU za vođenje Erasmus+ projekata

U nastavku možete preuzeti preporuke.

Saznaj više

Obzor 2020. info dan "Širenje izvrsnosti i sudjelovanja"

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 27. lipnja u Zagrebu.

Saznaj više

Radionica „Kako napisati uspješnu projektnu prijavu za Individualnu stipendiju: čitanje projektnog prijedloga iz perspektive evaluatora“

Prijavite se za sudjelovanje na radionici koja će se održati 15. lipnja u Zagrebu.

Saznaj više

Obzor 2020. radionica „Odgovorno istraživanje i istraživački integritet te otvorena znanost u MSCA projektima“

Prijavite svoje sudjelovanje!

Saznaj više