Posjet DFG-a Opatiji i Rijeci
Petak, 20.09.2013.

petak, 20. rujna 2013.

Predstavnici DFG-a , Njemačke zaklade za znanost, na poziv Hrvatske zaklade za znanost, boravili su u utorak, 17. rujna u Opatiji te posjetili Sveučilište u Rijeci. U jutarnjim satima posjetili su Medicinski fakultet gdje su se upoznali sa znanstvenim radom na toj sastavnici. Nakon toga su ih u Rektoratu primili rektor Sveučilišta prof. dr. Pero Lučin i prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. Damir Zec. Nakon posjeta Rektoratu, slijedio je radni ručak te oblizak sveučilišnog Kampusa i Odjela za biotehnologiju.

alt          alt

Tijekom posjeta pretežita tema razgovora bila je zajednička suradnja te razmatranje mogućnosti podrške koju DFG može pružiti zajedničkim projektima odnosno znanstvenicima Sveučilišta u Rijeci pri suradnji s kolegama iz Njemačke. Nakon posjete i obilaska Odjela za biotehnologiju i upoznavanja sa znanstvenicima toga Odjela predstavnike DFG-a na radnom ručku ugostio je prof. dr. Damir Zec uz nazočnost prof. dr. Tomislava Rukavine s Medicinskog fakulteta, prof. dr. Jasne Prpić Oršić s Tehničkog fakulteta te naše istaknute znanstvenice prof. dr. Jasne Peter Katalinić s Odjela za biotehnologiju.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća