Postdoktorsko usavršavanje
Srijeda, 20.11.2013.

srijeda, 20. studenog 2013.

Postdoktorsko usavršavanje iz virusne imunologije
Odjel za biomedicinu Sveučilišta u Baselu, Švicarska

Laboratorij Pinschewer pri Sveučilištu u Baselu raspisuje natječaj za dva postdoktorska znanstvena položaja iz područja adaptivnog imuniteta na virusne infekcije. Dosadašnje uspješne kandidate odlikuju izvrsni rezultati u imunološkom istraživanju na modelima životinjskih infekcija. Posjeduju znatiželjni duh, ambicioznost te marljivost uz razvijene društvene vještine, kao i sposobnost timskoga rada. Stručnost u molekularnoj biologiji i virologiji se dodatno vrednuje. Nadalje, uspješne kandidate karakterizira revnost za učenjem i stjecanjem novih znanja, te ispitivanje vlastitih granica uz snažnu želju za fundamentalnim otkrićima.
Grad Basel pripada skupini europskih top-destinacija glede infektivne biologije, sa svjetski priznatim istraživačkim institucijama te vrhunskim globalnim igračima iz biofarmaceutske industrije. Izvrsna pozicija u srcu Europe, granice prema Njemačkoj i Francuskoj, te vlastiti aerodrom, skupa sa svim prednostima ovog grada srednje veličine no ogromnim međunarodnim duhom uz najvišu kvalitetu života čine Basel idealnim odredištem za život i rad.
Pinschewer laboratorij se nedavno preselio iz Ženeve u Basel, s namjerom proširenja istraživačkih aktivnosti na temelju snažnog izvansveučilišnog financiranja od strane Europskog istraživačkog vijeća/European Research Council (ERC), Švicarske nacionalne zaklade za znanost/Swiss National Science Foundation (SNSF), privatnih zaklada te velikodušne, visokotehnološke infrastrukturne podrške Sveučilišta u Baselu. Istraživački fokus grupe je usmjeren prema imunitetu i virusnim infekcijama, virusnoj patogenezi i vakcinaciji.

Originalni tekst natječaja na engleskom jeziku možete pogledati OVDJE.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća