Što nam to muzeji govore?
Petak, 30.05.2014.

petak, 30. svibnja 2014.
Pod sloganom Što nam to muzeji govore? Razumijemo li se?, danas, 30. svibnja 2014. u Rijeci se održava četvrti Dan povijesti umjetnosti, kojeg organiziraju: Odsjek za povijest umjetnosti i Centar za ikonografske studije Filozofskog fakulteta u Rijeci, Udruga studenata povijesti umjetnosti SPUM, Društvo povjesničara umjetnosti Rijeke, Istre i Hrvatskog primorja i Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci. Program se održava na Kampusu, u četiri riječka muzeja i u Vijećnici Grada Rijeke.
Pod temom Od muzeja prema društvu bit će održan niz predavanja i rasprava te vodstvo i radionice u riječkim muzejima. Dan povijesti umjetnosti 2014. bavi se problematizacijom komunikacije muzeja i društva, otvara pitanje uloge muzeja u današnjem društvu, vrsta komunikacija muzeja s publikom te pitanje vizualne umjetnosti.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća