Obrana prve disertacije
Ponedjeljak, 16.02.2015.

ponedjeljak, 16. veljače 2015.

Na Odjelu za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci danas je obranjena prva doktorska disertacija, od osnutka Odjela. Sanja Šale, studentica doktorskog studija Medicinska kemija obranila je rad ''In situ karakterizacija epitelnih staničnih loza u mliječnoj žlijezdi miša''.

Epitelne stanice mliječne žlijezde analizirane su inovativnom kombinacijom metoda koje ne narušavaju trodimenzionalnu strukturu tkiva. Otkrivene su dvije nove vrste stanica koje su nazvane S i L stanice, a funkcija im je regulacija prostornog rasporeda tercijarnih grančica i alveola. Ovo otkriće je od iznimne važnosti za ranu dijagnostiku i ciljano liječenje raka dojke.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća