Provedba i širenje Europskog registra tercijarnog obrazovanja - objavljen natječaj
U sklopu Europskog programa za modernizaciju sustava visokog obrazovanja Europska komisija obvezala se poboljšati bazu (evidenciju) o donošenju politika u visokom obrazovanju. S tim ciljem pokrenut je ETER (Europski registar tercijarnog obrazovanja) kao alat za redovito ažuriranje baza podataka o europskim sveučilištima koristeći europske visoke institucije kao analitičko rješenje.

Osiguravajući redovito ažuriranu bazu podataka na europskim sveučilištima, ETER je ključan za razvoj šireg raspona analize i informacija o rastućoj transparentnosti u okviru visokog obrazovanja, za poboljšanje veza između obrazovanja i istraživanja te za potporu raznolikosti visokog obrazovanja u Europi.

Glavni je cilj ETER-a pomoći donositeljima politika da bolje upravljaju europskim sustavom visokog obrazovanja kao cjelinom, omogućiti sveučilištima usporedbu s drugim sveučilištima te utvrđivanje prilika za suradnju u istraživanjima ili specijalizaciji.

Zadaci koji će morati biti izvršeni u sklopu natječaja su:
  •     Priprema i prezentacija metodološkog priručnika za uporabu prikupljenih podataka,
  •     Prikupljanje i upravljanje podacima u skladu s godišnjim ciklusom podataka,
  •     Objava podataka u lipnju 2016. godine,
  •     Izrada nekoliko kratkih analitičkih izvješća temeljem indikatora odabranih ETER-om,
  •     Sudjelovanje u promotivnim aktivnostima.

Maksimalno procijenjeno trajanje pružanja usluga je 24 mjeseca od dana sklapanja ugovora.

Rok za prijavu 4. svibnja 2015. godine.

Više pročitajte na mrežnim stranicama Europske komisije.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća