Natječaj za izradu studije o suradnji između sveučilišta i poduzeća u Europi
Europska komisija je raspisala natječaj za izradu studije o suradnji između sveučilišta i poduzeća u Europi: pokretači, izazovi i mogućnosti.

Opći je cilj ove studije postizanje dubljeg, sveobuhvatnog i ažuriranog razumijevanja stanja suradnje između sveučilišta i poduzeća u Europi iz perspektive institucija visokog obrazovanja i poslovnog sektora — kakvo je stanje suradnje između sveučilišta i poduzeća u različitim državama, koji su glavni pokretači i prepreke za različite dionike te na kojim razinama; razumijevanje regulatornog okvira i društveno-gospodarskih uvjeta i koja vrsta mjera/inicijativa postoji na državnoj razini radi podržavanja razvoja suradnje između sveučilišta i poduzeća.

Rok za prijavu je 15. rujna 2015. godine.

Maksimalno trajanje projekta je 22 mjeseca od dana sklapanja ugovora.

Više pročitajte na poveznici.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća