Obzor 2020. info dan RISE Marie Sklodowska - Curie akcije

Agencija za mobilnost i programe Europske unije organizira promociju međunarodne i međusektorske suradnje u vidu razmjene osoblja u području istraživanja i inovacija (Research and Innovation Staff Exchange - RISE). RISE informativni dan će se održati u utorak, 22. ožujka 2016. godine, u dvorani Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža, Frankopanska 26, u Zagrebu, s početkom u 9,30 sati.

Unutar Marie Sklodowska-Curie akcija promovira se međunarodna i međusektorska suradnja organizacija te mobilnost istraživača i ostalih osoba uključenih u inovacijske i istraživačke aktivnosti, s posebnim naglaskom na razmjenu iskustva i znanja. Ovogodišnji natječaj za razmjenu osoblja u području istraživanja i inovacija otvoren je do 28. travnja 2016. godine, a za njega je unutar proračuna za Marie Sklodowska-Curie akcije predviđeno 80 milijuna eura.

Cilj održavanja informativnog dana je upoznavanje sa specifičnim mogućnostima koje nudi razmjena osoblja u području istraživanja i inovacija, pravilima natječaja, postupkom evaluacije projekta, praktičnim savjetima za pisanje projekta, a ujedno će se predstaviti i primjer dobre prakse RISE projekta. S obzirom na tematiku, informativni dan prvenstveno je namijenjen predstavnicima visokih učilišta, znanstvenih instituta, istraživačkih centara i drugih znanstvenih organizacija, kao i privatnim poduzećima.

Sudjelovanje na informativnom danu je besplatno, a prijava je moguća putem poveznice. Prijave su otvorene do četvrtka, 17. ožujka 2016. godine.

U slučaju problema s prijavom putem navedene poveznice ili dodatnih pitanja, slobodno se obratite na e-mail nacionalne kontakt osobe za Marie Skłodowska-Curie akcije, gđe. Sandre Vidović,  Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript .

Odobren Obzor 2020. projekt!

Sveučilište u Rijeci kao jedan od partnera sudjelovat će u provedbi projekta European Researchers´ Night: Techno-Past Techno-Future.

Saznaj više

EFRR: Jačanje kapaciteta za istraživanje, razvoj i inovacije

Produljen je rok za dostavu projektnih prijedloga do 5. listopada 2018. godine.

Saznaj više

ESF: Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport

Natječaj je otvoren do 31. prosinca 2019. godine.

Regionalni dani i sajam EU fondova u Bakru

Prijavite se za sudjelovanje na događanju koje će se održati 28. srpnja 2018. godine u Bakru.

Saznaj više

Seminar u okviru aktivnosti transnacionalne suradnje (TCA): Innovate your teaching through methods like gamification, e-learning, Design Thinking, Project Based Learning, use of new technologies in higher education

Prijavite se za sudjelovanje na seminaru koji će se održati od 26. do 28. rujna 2018. u Poljskoj. Rok za prijavu je 15. srpnja.

Saznaj više

Međunarodni tematski seminar Connecting Higher Education Institutions and Business Community: Increasing the Quality of Erasmus+ Traineeships

Prijavite se za sudjelovanje na seminaru koji će se održati od 23. do 25. listopada u Splitu.

Saznaj više

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća