Međusektorski kontaktni seminar „Connecting Public Authorities and Educational Institutions in Erasmus+“ održat će se od 9. do 11. studenoga 2016. godine u hotelu Le Méridien Lav u Splitu.

Svrha ovog međunarodnog seminara je omogućiti povezivanje tijela lokalne i područne (regionalne) samouprave i obrazovnih ustanova s krajnjim ciljem osmišljavanja Erasmus+ projekata usmjerenih na modernizaciju i internacionalizaciju sektora obrazovanja i osposobljavanja. Seminar će sudionicima omogućiti pronalazak europskih partnera sličnih interesa kako bi razvili projektne ideje za nova Erasmus+ strateška partnerstva u području predškolskog i školskog obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja i/ili obrazovanja odraslih. Seminar će također pružiti priliku za razmjenu iskustava, stvaranje nove međusektorske i transverzalne suradnje, upoznavanje s mogućnostima za financiranje i suradnju kroz program Erasmus+ kao i s uspješnim primjerima projekata tijela lokalnih i regionalnih vlasti i obrazovnih ustanova u području obrazovanja i osposobljavanja.

Glavne ciljne skupine seminara su:
  • predstavnici tijela lokalne i područne (regionalne) samouprave (općine, gradovi, županije) nadležni za predškolsko i školsko obrazovanje, strukovno obrazovanje i osposobljavanja te obrazovanje odraslih, a seminar je također otvoren za sudjelovanje i ostalim predstavnicima tijela javne vlasti (npr. sektorskim agencijama nadležnim za odgoj i obrazovanje),
  • čelnici i projektni voditelji iz škola/instituta/obrazovnih centara iz područja predškolskog i školskog obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja te obrazovanja odraslih.

Na seminaru je predviđeno sudjelovanje 100 sudionika iz cijele Europe, a ukupno 20 mjesta rezervirano je za sudionike iz Hrvatske. Prijavu je potrebno izvršiti putem prijavnog obrasca, a krajnji rok za prijavu na seminar je 12. rujna 2016. godine. Agencija za mobilnost i programe EU pokriva dio troškova seminara.

Kriteriji za odabir sudionika objavljeni su na mrežnoj stranici Agencije za mobilnost i programe EU, a detaljnije informacije o seminaru možete pogledati ovdje.

Odobren Obzor 2020. projekt!

Sveučilište u Rijeci kao jedan od partnera sudjelovat će u provedbi projekta European Researchers´ Night: Techno-Past Techno-Future.

Saznaj više

EFRR: Jačanje kapaciteta za istraživanje, razvoj i inovacije

Produljen je rok za dostavu projektnih prijedloga do 5. listopada 2018. godine.

Saznaj više

ESF: Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport

Natječaj je otvoren do 31. prosinca 2019. godine.

Regionalni dani i sajam EU fondova u Bakru

Prijavite se za sudjelovanje na događanju koje će se održati 28. srpnja 2018. godine u Bakru.

Saznaj više

Seminar u okviru aktivnosti transnacionalne suradnje (TCA): Innovate your teaching through methods like gamification, e-learning, Design Thinking, Project Based Learning, use of new technologies in higher education

Prijavite se za sudjelovanje na seminaru koji će se održati od 26. do 28. rujna 2018. u Poljskoj. Rok za prijavu je 15. srpnja.

Saznaj više

Međunarodni tematski seminar Connecting Higher Education Institutions and Business Community: Increasing the Quality of Erasmus+ Traineeships

Prijavite se za sudjelovanje na seminaru koji će se održati od 23. do 25. listopada u Splitu.

Saznaj više

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća