Rektorska konferencija
Srijeda, 04.10.2017.

srijeda, 4. listopada 2017.

Prorektorica za studije i studente prof. dr. sc. Sanja Barić i prorektor za znanost izv. prof. dr. sc. Alen Ružić sudjelovali su u subotu, 30. rujna 2017. na Rektorskoj konfereciji Alpe-Adria (Alps-Adria Rectors Conference - AARC) na drugom Godišnjem sastanku Znanstvenog savjeta, održanom na Sveučilištu u Trstu.

Rektorska konferencija broji 47 članica iz: Albanije, Austrije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Njemačke, Madžarske, Italije, Srbije i Slovenije.

Sveučilište u Rijeci preuzet će 2018. godine godišnje predsjedanje Konferencijom, a dogovoreno je i da je 2019. godine u Rijeci biti održana Znanstvena konferencija studenata na doktorskim studijima, okvirno iz područja biomedicine i biotehnologije.

Kako će Trst 2020. biti Europska prijestolnica znanosti, a Rijeka Europske prijestolnica kulture, dogovorena je suradnja i na tom području.

Javni pozivi / Javne rasprave

Trenutno nema aktualnih javnih poziva i javnih rasprava.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća