Međunarodni tematski seminar Connecting Higher Education Institutions and Business Community: Increasing the Quality of Erasmus+ Traineeships
Agencija za mobilnost i programe Europske unije i Odjel za visoko obrazovanje u suradnji s austrijskom, slovenskom i rumunjskom nacionalnom Erasmus+ agencijom organiziraju međunarodni tematski seminar pod nazivom Connecting Higher Education Institutions and Business Community: Increasing the Quality of Erasmus+ Traineeships. Seminar će se održati od 23. do 25. listopada 2018. u Splitu.

Cilj seminara je okupiti predstavnike visokih učilišta koji aktivno sudjeluju u povezivanju poslovnog sektora i područja visokog obrazovanja te prikazati na koji način unaprijediti tu suradnju u kontekstu programa Erasmus+. Seminar će biti u formi plenarnih sesija, panel diskusije i radionica koje će voditi stručnjaci u području povezivanja visokog obrazovanja i poslovnog sektora iz Austrije, Slovenije, Rumunjske, Njemačke i Hrvatske te predstavnika Europske komisije.

Seminar je namijenjen djelatnicima ureda za međunarodnu suradnju koji su zaduženi za organizaciju stručne prakse, karijernim savjetnicima, voditeljima studija, prodekanima za međunarodnu suradnju ili drugim djelatnicima koji su zaduženi za suradnju visokog učilišta s gospodarstvom. Seminar će biti usmjeren na važnost stručnih praksi kao učinkovitog mehanizma u prelasku studenata iz obrazovnog sustava na tržište rada, kao i na potrebu da se osigura kvaliteta stručne prakse.

Rok za prijavu sudjelovanja na seminaru produžen je do 1. srpnja 2018. godine, a prijaviti se možete putem prijavnog obrasca

Detaljan program rada možete pogledati ovdje, a dodatne informacije o događanju pogledajte na mrežnim stranicama Agencije

Novosti

MSCA: Otvoren natječaj za Razmjenu osoblja u području istraživanja i inovacija (RISE)

Natječaj je otvoren do 2. travnja 2019. godine, a više informacija možete pogledati u nastavku.

Održana Erasmus + godišnja konferencija za područje visokog obrazovanja

Preuzmite prezentacije s održane konferencije.

Održan MSCA ITN informativni dan

Preuzmite prezentacije s održanog info dana Europske komisije.

Događanja

Informativne radionice u okviru Poziva „Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju“

Prijavite se za sudjelovanje na radionici!

Saznaj više

UKF info dan za program „Povezivanje znanstvenika“ za potporu „Stjecanje iskustva“

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 17. prosinca u Rijeci.

Saznaj više

Erasmus+ godišnja konferencija za područje visokog obrazovanja

Prijavite se za sudjelovanje na konferenciji koja će se održati 6 i 7. prosinca u Zagrebu.

Saznaj više

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća