ESF: Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju
Dana 19. studenoga 2018. godine otvoren je poziv Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju, financiran iz Europskog socijalnog fonda. Teorijska podloga na kojoj se temelji ovaj Poziv sastoji se u ideji da se učenjem kroz rad, prije svega, omogućava studentima proširenje stečenih kompetencija te razvoj odgovarajućih vještina koje doprinose boljem snalaženju u radnom okruženju, većoj samostalnosti i lakšem pronalasku zaposlenja.

U okviru ovog Poziva financirat će se aktivnosti kojima se unapređuje kvaliteta stručne prakse kao obveznog ili izbornog dijela studijskog programa, jačaju kompetencije osoblja visokih učilišta za razvoj modela učenja kroz rad te omogućava stjecanje radnog iskustva studentima kroz povećanje zastupljenosti stručne prakse kao obveznog ili izbornog dijela studijskog programa.

Opći cilj ovog Poziva je povećanje zapošljivosti studenata omogućavanjem stjecanja praktičnih vještina za rad dok su specifični ciljevi
  • unapređenje kvalitete stručne prakse kao obveznog ili izbornog dijela studijskog programa te jačanje kompetencija osoblja visokih učilišta za razvoj modela učenja kroz rad (work based learning),
  • omogućavanje stjecanja radnog iskustva studentima kroz povećanje zastupljenosti stručne prakse kao obveznog ili izbornog dijela studijskog programa.
Ciljne skupine ovog Poziva su:
  • nastavno i nenastavno osoblje na visokim učilištima,
  • studenti preddiplomskih, diplomskih te integriranih preddiplomskih i diplomskih studija,
  • visoka učilišta.
Prihvatljivi prijavitelji mogu dostaviti jednu prijavu na ovaj Poziv, a ukoliko je prijavitelj sveučilište, isti može dostaviti dvije prijave. Prijavitelj može istovremeno biti partner u drugim prijavama, a Partner može sudjelovati u više od jedne prijave.

Rok za podnošenje projektnih prijedloga je 21. veljače 2019. godine

Ukupan iznos Poziva je 100.000.000,00 kn. Minimalni iznos potpore po projektu je 1.000.000,00 kn, dok je maksimalni 4.000.000,00 kn. Trajanje projekta je 24 – 36 mjeseci.

Više informacija o pozivu i svu potrebnu dokumentaciju možete pronaći na poveznici

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća