Promocija Odjela za matematiku

ponedjeljak, 26. studenog 2018.

Na Kampusu je održana svečana promocija prvostupnika i magistara s Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci. Svečanost je predvodila prorektorica za informatizaciju i organizaciju prof. dr. sc. Senka Maćešić, a laureate promovirao pročenik Odjela za matematiku prof. dr. sc. Dean Crnković.

Prorektorica Maćešić obratila se laureatima: ''Lijepo je vidjeti ovako veliku publiku, sve vas koji ste došli dati podršku studentima koje danas promoviramo, jer ovo je za njih važan trenutak u životu. I osobno razumijem vašu motivaciju za ovaj studij, jer sam i sama završila matematiku i fiziku. Od danas imate mnogo mogućnosti u vašim budućim karijerama, jer je naše zanimanje traženo. Ukoliko se zaposlite u prosvjeti imajte na umu da je taj poziv iznimno važan u odgoju i obrazovanju novih generacija i pokušaje pobuditi u učenicima interes za matematiku. Danas više nego ikad postoje i brojne druge opcije za matematičare. U SAD-u oni su svrstani u deset najbolje plaćenih radnih mjesta. Mnogo se toga temelji na matematici i na matematičkim izračunima i zato se otvorio taj prostor. Bilo da se nađete u prosvjeti ili budete stvarali neke nove proboje u privredi, želim vas od srca mnogo uspjeha u vašim karijerama. Uživajte danas u vašem danu i budite zahvalni svojim roditeljima na podršci koju su vam pružali, a vi dragi roditelji budite ponosni na svoju djecu koja su uspjela završiti ovaj zahtjevan studij''.

Pročelnik Crnković promovirao je završene studente i to u zvanja:

Sveučilišni prvostupnici/prvostupnice matematike

Tamara Ugarković

Silvije Vukušić

Martina Zubac

Magistri/magistre edukacije matematike i informatike

Lea Damijanić

Gabriela Grdić

Krešo Hegolj

Kristina Marinković

Bojan Ostić

Ana Vrcelj