Održan IV. znanstveni kolokvij
Srijeda, 22.12.2010.
Sveučilište u Rijeci ugostilo je uvaženog profesora dr. sc. Ivana Rupnika sa Sveučilišta Northeastern u Bostonu, a predavanje koje je održao na temu "The Academic Campus: Transatlantic Translations" bilo je posebno značajno budući da je koincidiralo s otvorenjem najveće zgrade Kampusa Sveučilišta u Rijeci.

Predavanjem se razmotrila prostorna, socijalna i ekonomska specifičnost modernog akademskog kampusa, i to kroz kratku povijest razvoja kampusa, propitivanjem slučajeva Harvard University i ETH Zurich, kao i slučajeva rane implementacije razmišljanja o planiranju kampusa na primjeru dvaju slučajeva u Hrvatskoj, i to Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Zadru.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća